MODERNIZACJA I ULEPSZENIA2019-03-12T16:07:42+01:00

MODERNIZACJA, ULEPSZENIA I NAPRAWY

Strona główna Usługi  Ulepszenia, modernizacja i naprawy

Modernizacje dźwigów

mają na celu poprawę bezpieczeństwa i parametrów technicznych oraz przystosowanie do aktualnie obowiązujących wymagań prawnych i normatywnych. Modernizacje realizowane są dobrowolnie przez właścicieli dźwigów (zarządców itp.) wykazujących się należytą troską o stan techniczny i bezpieczeństwo użytkowników a także na skutek decyzji inspektorów UDT zalecających wymianę poszczególnych urządzeń lub kompletnych dźwigów.

Konkretne rozwiązania modernizacyjne zależą od stanu technicznego urządzeń oraz możliwości finansowych klienta, dlatego też najlepsze wyjście to wstępne wykonanie ekspertyzy technicznej i określenie na jej podstawie zakresu modernizacji. Klienci mają zawsze do wyboru kilka rozwiązań, dzięki którym mogą nie tylko unowocześnić dźwig pod względem funkcjonalnym ale również dostosować go do aktualnych standardów bezpieczeństwa oraz zabezpieczyć przed aktami wandalizmu.

Modernizacja dźwigów jest poważnym przedsięwzięciem i powinna być realizowana rozważnie oraz uwzględniać kryteria jakościowe dotyczące urządzeń jak również usług montażowych i serwisowych.

Przystępując do realizacji modernizacji należy najpierw ustalić jakie cechy będzie posiadał dźwig po jej zakończeniu, ponieważ od tego zależą typy i rodzaje zastosowanych zespołów i urządzeń. Aktualnie budowane nowe dźwigi i modernizowane w zakresie wymiany wszystkich urządzeń (mogą pozostać istniejące prowadnice) muszą spełniać zasadnicze wymagania zawarte w Dyrektywie Dźwigowej Nr 2014/33/WE. Dźwigi modernizowane częściowo (wieloetapowo) nie muszą od razu być w pełni zgodne z wymaganiami dyrektywy dźwigowej ale w końcowym etapie modernizacji zgodność taka będzie wymagana.

Sam proces modernizacji dźwigów jest słabo znany wśród właścicieli dźwigów i dlatego powinien zostać opracowany wzorcowy (poparty autorytetem UDT) zawierający m. in. cechy pożądane jak:
• energooszczędność,
• dostępność dla osób niepełnosprawnych,
• wysoki komfort eksploatacyjny, bezpieczeństwo dla użytkowników i ekip serwisowych,
• odporność na akty wandalizmu,
• wyposażenie w automatyczną łączność dwustronną itp. a następnie wskazówki jak to osiągnąć.

Stosując innowacyjne produkty oparte o najnowsze technologie można bardzo szybko oraz stosunkowo niedrogo poprawić bezpieczeństwo, wydajność i wygodę użytkowania istniejącego sprzętu dźwigowego. Wysokiej jakości podzespoły zapewniają niezawodność i utrzymanie walorów użytkowych przez długi czas.

SZCZEGÓŁY
SZCZEGÓŁY

ADRES
Trzebownisko 456
36-001 Trzebownisko
koło Rzeszowa

 

KONTAKT – sekretariat:
Telefon: +48 888 777 945

E-mail: info@elektrolift.pl

 

DZIAŁ TECHNICZNY
E-mail: techniczny@elektrolift.pl

 

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek-Piątek
8:00 – 16:00

 

POGOTOWIE DŹWIGOWE czynne 24/7:
Telefon: +48 888-777-990

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda