SERWIS KONSERWACJA2019-03-12T16:14:16+01:00

SERWIS, KONSERWACJA I POGOTOWIE DŹWIGOWE

Strona główna Usługi  Serwis, konserwacja i pogotowie dźwigowe

Dźwigi to największa grupa urządzeń do przewozu osób i towarów.

Na rynku istnieje wiele rodzajów tych urządzeń. Konstrukcja i wyposażenie dźwigu zależą od różnych oczekiwań klienta pod względem parametrów technicznych, jakości a także walorów estetycznych. Aby takie urządzenia mogły bezpiecznie służyć pasażerom ich stan techniczny musi być utrzymywany przez użytkownika, który do tego celu zapewnia odpowiednio wykwalifikowany personel posiadający stosowne kwalifikacje do wykonywania tych czynności.

Urząd Dozoru Technicznego sprawdza je w trybie egzaminacyjnym, zgodnie z Ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych. Na podstawie przepisów odrębnych (prawo energetyczne) do konserwacji dźwigów wymagane są odpowiednie świadectwa kwalifikacyjne. Osoby z takimi kwalifikacjami posiadają wiedzę w zakresie bezpieczeństwa konserwacji dźwigów.

Dźwigi są poddawane okresowym ocenom pod względem zużycia części i stanu technicznego. Czynności konserwacyjne obejmują kontrolę wszystkich urządzeń bezpieczeństwa wraz z pracami regulacyjnymi, które wynikają z wymagań technicznych dotyczących bezpieczeństwa. Konserwator powinien wykonywać bieżące przeglądy i naprawy nie rzadziej niż raz w miesiącu. Przeglądy konserwacyjne kończą się wpisem do dziennika dźwigu znajdującego się w maszynowni lub szafie sterowej w zależności od typu dźwigu.

Firma zobowiązuje się również do przygotowania i uczestniczenia w okresowych i doraźnych badaniach urządzeń dźwigowych wykonywanych przez Urząd Dozoru Technicznego. Coroczne badania przeprowadzane przez inspektorów UDT oraz prawidłowa eksploatacja, konserwacja i obsługa dźwigów zapewniają właściwy poziom bezpieczeństwa.

SZCZEGÓŁY
SZCZEGÓŁY

ADRES
Trzebownisko 456
36-001 Trzebownisko
koło Rzeszowa

 

KONTAKT – sekretariat:
Telefon: +48 888 777 945

E-mail: info@elektrolift.pl

 

DZIAŁ TECHNICZNY
E-mail: techniczny@elektrolift.pl

 

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek-Piątek
8:00 – 16:00

 

POGOTOWIE DŹWIGOWE czynne 24/7:
Telefon: +48 888-777-990

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda