Wykonanie RESURSu2019-12-01T21:35:20+01:00

Wykonanie RESURSu

Strona główna Oferta  Wykonanie RESURSu

Informacje ogólne

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego przy badaniu okresowym wykonywanym po dniu 6 grudnia 2019 r. niezbędnym jest przedstawienie przez eksploatującego protokołu z wyznaczeniem resursu eksploatowanego urządzenia, czyli parametrów granicznych stosowanych do określenia stopnia zużycia.

Cel

Celem spełnienia wymagań rozporządzenia, eksploatujący może zlecić działania związane z określeniem resursu, oceną stanu technicznego osobie kompetentnej, tj. posiadającej doświadczenie w projektowaniu, budowie i konstruowaniu lub utrzymaniu ruchu urządzeń transportu bliskiego.

Firma Elektro-Lift jako zakład uprawniony przez Urząd Dozoru Technicznego oferuje przeprowadzanie powyżej opisanej usługi wyznaczenia resursu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży urządzeń transportu bliskiego zarówno w dziale serwisu jak i montażu nowych urządzeń.

W naszej bazie znajduje się ponad 500 stale serwisowanych przez nas urządzeń, są to zarówno windy osobowe, towarowe jak i szeroki zakres urządzeń dla niepełnosprawnych, wciągników, podnośników i platform.

Nieustannie śledzimy zmiany w przepisach oraz dostosowujemy zakres naszych usług do stale rozwijającego się rynku urządzeń dźwigowych, dzięki czemu możemy udzielać klientowi aktualnych, rzetelnych i fachowych informacji. Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach UDT co potwierdzają liczne zaświadczenia i certyfikaty.

Wymagania

Wyznaczenie resursu urządzenia wymaga jednak nie tylko szerokiego zakresu wiedzy technicznej i branżowej, ale w razie przekroczenia go przez dane urządzenie ustawodawca nakłada obowiązek przeprowadzenia przeglądu specjalnego, wymagającego użycia odpowiednich metod i narzędzi. W naszym posiadaniu znajdują się więc nie tylko proste narzędzia pomiarowe, ale także złożone urządzenia gwarantujące pełne i kompleksowe podejście do zagadnienia. Posiadamy min. mierniki ultradźwiękowe pomiaru grubości elementów, penetratory chemiczne jak i kamery termowizyjne niezbędne do oceny stopnia zużycia instalacji elektrycznych bez ryzykownych interwencji w ich integralność. Jesteśmy także w stanie przeprowadzić oględziny połączeń nierozłącznych przy pomocy odpowiednich metod.

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż w przypadku przekroczenia resursu przez Państwa urządzenie do momentu wykonania przeglądu specjalnego należy je wyłączyć z eksploatacji.

W ekstremalnych przypadkach należy brać pod uwagę niezbędność przeprowadzenia remontu kapitalnego urządzenia, przywracającego go do stanu gwarantującego w świetle nowych przepisów bezpieczną eksploatację.

Biorąc pod uwagę powyższe pragniemy poinformować, iż nasza firma zajmuje się zarówno przeprowadzaniem wyznaczania resursu jak i ewentualnych przeglądów specjalnych i remontów kapitalnych oraz modernizacji wszystkich typów urządzeń transportu bliskiego.

SZCZEGÓŁY
SZCZEGÓŁY

ADRES
Trzebownisko 456
36-001 Trzebownisko
koło Rzeszowa

 

KONTAKT – sekretariat:
Telefon: +48 888 777 945

E-mail: info@elektrolift.pl

 

DZIAŁ TECHNICZNY
E-mail: techniczny@elektrolift.pl

 

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek-Piątek
8:00 – 16:00

 

POGOTOWIE DŹWIGOWE czynne 24/7:
Telefon: +48 888-777-990

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda