Modernizacja i wymiana dźwigów

Dzięki modernizacji lub wymianie możesz dostosować windę do aktualnie obowiązujących przepisów i zmniejszyć koszty zużycia energii nawet o 70%.

Kiedy warto zainwestować w modernizację?

Modernizacja ma sens wówczas, gdy winda często ulega awariom, zużywa dużo prądu lub wkrótce przekroczy RESURS.

Wykonujemy wówczas ekspertyzę techniczną oceniającą stopień zużycia poszczególnych podzespołów i wskazujemy, które elementy wymagają modernizacji, a które całkowitej wymiany. 


Stosowane przez nas rozwiązania przynoszą długofalowe oszczędności w postaci zmniejszenia zużycia energii nawet o 70%. Użytkownikom zapewniają zaś komfort i bezpieczne korzystanie z dźwigu.

To możemy dla Ciebie zrobić

Serwisant znajdujący się w szybie windy, sprawdza liny dźwigowe.

Modernizacja całościowa

Polega na całkowitym zdemontowaniu starej windy i zainstalowaniu w istniejącym szybie nowego dźwigu. Wykonamy adaptację urządzenia do istniejących warunków architektonicznych, a następnie zajmiemy się jego dostawą i montażem.

Serwisant testujący napięcie prądu miernikiem w szafie z okablowaniem.

Modernizacja częściowa

Sprawdzi się wówczas, gdy winda jest jeszcze sprawna, ale chcesz dostosować ją do aktualnych przepisów lub poprawić jej funkcjonalność. Zalecamy wówczas wymianę poszczególnych części (modułów), takich jak wciągarka, aparatura sterowa, czy elementy kabiny.

Serwisant testujący napięcie prądu, trzymający w ręce miernik, kuca nad szafą z okablowaniem.

Modernizacja podzespołów

To szybki sposób na bieżącą modernizację dźwigu. W tym przypadku zajmujemy się naprawą lub wymianą tylko niektórych podzespołów. Stopień ich zużycia określamy na podstawie ekspertyzy technicznej. 

W ramach tej usługi wykonujemy

Modernizacja wciągarki

Wciągarka jest najważniejszą częścią dźwigu. Wymiana jej zużytych elementów ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Po udanej modernizacji wciągarki winda staje cichsza, bardziej wydajna i energooszczędna.

Modernizacja kabiny

W ramach tej modernizacji zajmujemy się naprawą lub wymianą sygnalizacji w kabinie oraz poprawą jej walorów estetycznych i technicznych (oświetlenie LED).  Naprawiamy lub wymieniamy również zepsute drzwi kabinowe i przystankowe.

Modernizacja aparatury sterowej

Przekłada się na niezawodność i obniżenie kosztów eksploatacji dźwigów w Twoim budynku. Nowoczesne podzespoły zużywają minimalną ilość energii, a łączność zdalna pozwala na błyskawiczną diagnostykę usterki i zmianę parametrów dźwigu bez konieczności czekania na wizytę serwisanta.

Zleć ekspertyzę techniczną przed modernizacją dźwigu

Wykonamy ekspertyzę techniczną i na jej podstawie określimy, które elementy dźwigu należy zmodernizować i w jakiej kolejności. Przygotujemy plan, który pozwoli rozłożyć koszty inwestycji w czasie.

Zobacz pozostałe usługi:

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy można dostać dofinansowanie na wymianę windy w bloku?

Jeżeli modernizacja windy ma na celu poprawę dostępności dla osób niepełnosprawnych, spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa mogą skorzystać z programu Dostępność Plus, który zakłada przyznanie nisko oprocentowanej pożyczki na okres kredytowania do 20 lat, z możliwością umorzenia do 50% jej wartości. Na chwilę obecną nie ma możliwości uzyskać dofinansowania na wymianę windy.

Porozmawiaj z Ekspertem

Masz pytania o modernizację dźwigów w Twoim budynku lub chcesz zlecić nam ekspertyzę techniczną? Porozmawiajmy.

Skip to content