Schodołazy2019-03-12T16:13:18+01:00

SCHODOŁAZY

Strona główna Oferta  Schodołazy

Istnieje wiele powodów, przez które osoba na stałe lub tymczasowo nie może samodzielnie poruszać się po schodach.
Takim osobom oferujemy:

elektryczne schodołazy,

są łatwe w użyciu, bezpieczne i mogą być obsługiwane bez nadmiernego wysiłku. Urządzenia te inaczej zwane transporterami schodowymi nie są montowane do konkretnych schodów, można więc ich używać w różnych miejscach, dlatego też łatwiejsze staje się nie tylko funkcjonowanie w obrębie własnego domu i ogrodu ale także wyjście do gabinetu lekarskiego czy na pocztę, odwiedziny u znajomych itp. Zaletą schodołazów jest mobilność oraz możliwość szybkiego ich złożenia i przewiezienia.

Istnieją dwa rodzaje schodołazów:
• gąsienicowe
• kroczące.

Schodołaz gąsienicowy

jest urządzeniem mobilnym, które zostało stworzone specjalnie do pracy na prostych schodach. Ząbki gąsienic schodołazu zaczepiają się o krawędzie stopni i w ten sposób całość przemieszcza się w górę lub w dół. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą poruszać się bardziej swobodnie na schodach a opiekunowie nie muszą już nadwyrężać kręgosłupów gdyż ich rolą jest jedynie zamocowanie wózka na pojeździe i asekuracja podczas jazdy

Aby skorzystać ze schodołazu gąsienicowego:
należy najechać na niego wózkiem i zamontować zaciski łączące transporter z wózkiem inwalidzkim. Ten rodzaj schodołazu cechuje się większymi rozmiarami niż kroczący i w związku z tym schody, po których się porusza muszą mieć odpowiednią szerokość.

Schodołazy kroczące

charakteryzują się kompaktowym rozmiarem, jednak do jego obsługi osoba niepełnosprawna potrzebuje pomocnika. Praca urządzenia polega na bezpiecznym i płynnym podnoszeniu lub opuszczaniu się wraz z pasażerem – kierunek poruszania się zależy od operatora urządzenia. W ten sposób przy udziale osoby trzeciej osoba na wózku może pokonać schody bez użycia siły. Schodołazy kroczące mogą być dostarczane w komplecie z wózkiem inwalidzkim lub fotelikiem na kółkach, który można bardzo łatwo odpiąć od schodołazu.

SZCZEGÓŁY
SZCZEGÓŁY

ADRES
Trzebownisko 456
36-001 Trzebownisko
koło Rzeszowa

 

KONTAKT – sekretariat:
Telefon: +48 888 777 945

E-mail: info@elektrolift.pl

 

DZIAŁ TECHNICZNY
E-mail: techniczny@elektrolift.pl

 

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek-Piątek
8:00 – 16:00

 

POGOTOWIE DŹWIGOWE czynne 24/7:
Telefon: +48 888-777-990

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda