Schodołazy

Umożliwiają transport osoby na wózku inwalidzkim po dowolnych schodach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Mobilne urządzenie, z którym pokonasz każde schody

Schodołaz dla niepełnosprawnych nie jest montowany do schodów, dzięki czemu można go używać w różnych miejscach, także poza domem. Urządzenie pozwala na transport wózka inwalidzkiego również po schodach stromych i wąskich, gdzie nie jest możliwa instalacja platformy przyschodowej.

Schodołaz ułatwia funkcjonowanie nie tylko w obrębie własnego domu i ogrodu, ale także wyjście do gabinetu lekarskiego, na pocztę, czy w odwiedziny do znajomych. 

Urządzenie możesz szybko i łatwo złożyć i schować do bagażnika samochodu. Wadą tego schodołazu jest konieczność pomocy ze strony opiekuna, który musi zamocować wózek inwalidzki na pojeździe i asekurować pasażera podczas transportu po schodach.

Przeznaczenie

Ikonka przedstawiająca blok mieszkalny

Blok mieszkaniowy

Ikonka przedstawiająca szkołę

Szkoła

Ikonka przedstawiająca budynek użyteczności publicznej

Budynek
użyteczności publicznej

Ikonka przedstawiająca dom

Dom

Schodołaz gąsienicowy, czy kroczący?

Schodołazy dzielą się na gąsienicowe i kroczące. Każdy rodzaj jest dedykowany do innego typu schodów. 

W przypadku prostych schodów z szerokimi półpiętrami, które występują najczęściej w blokach mieszkalnych, szkołach, czy urzędach, najlepiej sprawdzi się schodołaz gąsienicowy. Porusza się podobnie jak czołg – płynnym ruchem pokonując schody na wbudowanych gąsienicach. Korzystanie z tego typu schodołazu nie wymaga od opiekuna użycia siły i jest wygodne zarówno dla niego, jak i dla pasażera.

W przypadku schodów kręconych i wąskich, które najczęściej występują w domach jednorodzinnych i kamienicach, dobrym wyborem będzie schodołaz kroczący. Kółka schodołazu przemieszczają się na zasadzie “kroków” – tocząc się stopień po stopniu, w górę lub w dół. Schodołazy kroczące są lżejsze od schodołazów gąsienicowych, ale w przeciwieństwie do tych drugich – wymagają od opiekuna użycia niewielkiej siły.

Jak zasilany jest schodołaz?

Schodołaz jest zasilany za pomocą akumulatora. Standardowe modele potrafią pokonać ponad 20 pięter na jednym naładowaniu baterii. Ładowanie akumulatora jest bardzo proste – odbywa się za pomocą dołączonej do urządzenia ładowarki. Średni czas ładowania to około 6-8 godzin. 

Więcej szczegółowych informacji na temat schodołazów znajdziesz w sekcji poniżej.

Przydatne informacje

Dopasuj urządzenie do swoich potrzeb

Za pomocą naszego konfiguratora błyskawicznie skonfigurujesz i wycenisz takie urządzenia jak:

  • platformy przyschodowe
  • platformy pionowe
  • krzesełka schodowe
  • podnośniki basenowe

Uzyskaj dofinansowanie z PFRON na ten produkt

Skorzystaj z programu „Likwidacja Barier Architechtonicznych”. Pomożemy Ci dopełnić formalności.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy można dostać dofinansowanie na schodołaz?

Możesz starać się o dofinansowanie do zakupu schodołazu w ramach programu “Likwidacja Barier Architektonicznych”. Przygotujemy bezpłatny kosztorys, który możesz wykorzystać jako załącznik do wniosku. Tutaj dowiesz się  jak uzyskać dofinansowanie z PFRON.

Tak.  Schodołaz jest standardowo wyposażony jest w krzesełko, ale można do niego dopiąć własny wózek, na którym porusza się osoba niepełnosprawna.

Częstotliwość ładowania schodołazu zależy od tego, jak intensywnie jest używany. Standardowy model potrafi pokonać  ponad 20 pięter na jednym naładowaniu baterii. Ładowanie odbywa się za pomocą dołączonej ładowarki. Średni czas ładowania to około 6-8 godzin. 

Cena nowego schodołazu to około 14-15 tys. zł, w zależności od tego, czy wybierasz schodołaz gąsienicowy, czy kroczący. Koszt ten można obniżyć starając się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych (zobacz jak uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON). Do wniosku trzeba dołączyć kosztorys, który w naszej firmie uzyskasz bezpłatnie.

Kompleksowa obsługa

Zajmiemy się Twoim urządzeniem od A do Z – od opracowania projektu, poprzez dostawę, montaż i późniejsze serwisowanie urządzenia.

Projekt

Ikonka przedstawiająca projekt
Dwie strzałki w prawo

Dostawa

Ikonka przedstawiająca jadący samochód dostawczy
Dwie strzałki w prawo

Montaż

Ikonka przedstawiająca rękę z kluczem
Dwie strzałki w prawo

Serwis

Ikonka przedstawiająca koło zębate nad ręką

Kompleksowa obsługa

Zajmiemy się Twoim urządzeniem od A do Z – od opracowania projektu, poprzez dostawę, montaż i późniejsze serwisowanie urządzenia.

Projekt

Ikonka przedstawiająca projekt
Strzałka w dół

Dostawa

Ikonka przedstawiająca jadący samochód dostawczy
Strzałka w dół

Montaż

Ikonka przedstawiająca rękę z kluczem
Strzałka w dół

Serwis

Ikonka przedstawiająca koło zębate nad ręką

Pozostałe produkty dla niepełnosprawnych:

Skorzystaj z pomocy Doradcy

Skip to content