Serwis i konserwacja

Nasi specjaliści zadbają o to, żeby twoje urządzenie było sprawne, bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Serwis i konserwacja urządzeń dźwigowych

Konserwacja dźwigów wydłuża ich żywotność. Regularny przegląd pozwala uniknąć sporych kosztów związanych z naprawą niewykrytych w porę usterek.

Dlatego przeglądy konserwacyjne wykonujemy co najmniej raz w miesiącu.

W przypadku wykrycia usterki, usuwamy ją błyskawicznie, ponieważ dysponujemy własnym magazynem części zamiennych. Posiadamy duże doświadczenie w serwisie urządzeń dźwigowych – przeprowadzamy ponad 7000 przeglądów serwisowych rocznie.

To możemy dla Ciebie zrobić

Serwisant znajdujący się na górnej części windy, sprawdza poprawność działania układów na podstawie projektu i specjalnego urządzenia trzymanego w ręce.

Serwis wind osobowych

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wind osobowych. Nasi specjaliści dbają o to, by serwisowane przez nas dźwigi były sprawne, dostosowane do wymagań UDT oraz obowiązujących przepisów prawnych. 

Panel dyspozycji platformy pionowej.

Serwis urządzeń dla niepełnosprawnych

Dbamy bezawaryjne funkcjonowanie takich urządzeń jak platformy dla osób niepełnosprawnych, krzesełka schodowe, schodołazy czy podnośniki basenowe. Prowadzimy przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Serwisant testujący napięcie prądu, trzymający w ręce miernik, kuca nad szafą z okablowaniem.

Serwis urządzeń dźwigowych

Zapewniamy bezawaryjne funkcjonowanie urządzeń transportu bliskiego, takich jak windy towarowe, windy osobowo-towarowe, schody i chodniki ruchome, windy szpitalne, dźwigniki. Posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia.

W ramach tej usługi wykonujemy

Obsługa zgłoszeń serwisowych

Niezwłocznie reagujemy na każde zgłoszenie serwisowe. Posiadamy własny magazyn części zamiennych, dzięki czemu usterkę usuwamy od ręki, bez niepotrzebnego przestoju dźwigu.

Konserwacja

Co najmniej raz w miesiącu przeprowadzamy kontrolę wszystkich urządzeń bezpieczeństwa i wykonujemy prace regulacyjne, wynikające z wymagań technicznych. Przegląd konserwacyjny kończymy wpisem do dziennika dźwigu.

Okresowe badania UDT

Przygotowujemy urządzenie do okresowych badań przeprowadzanych przez Urząd Dozoru Technicznego. Uczestniczymy w badaniach okresowych i doraźnych.

Zgłoś usterkę do serwisu

Zgłoszenia serwisowego możesz dokonać telefonicznie lub za pomocą formularza.

Zobacz pozostałe usługi:

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Co ile trzeba wykonywać przegląd wind osobowych?

W Polsce, zgodnie Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego każda winda osobowa musi być poddawana regularnym przeglądom technicznym co 30 dni.

W zakres przeglądu windy osobowej wchodzi:

  • Sprawdzenie układu napędowego: Oceniamy stan silnika, przekładni, pasów napędowych i innych elementów związanych z napędem windy.

  • Bezpieczeństwo układu hamulcowego: Dokładnie sprawdzamy hamulce, zarówno te bezpośrednio odpowiedzialne za zatrzymywanie windy, jak i systemy bezpieczeństwa.

  • Stan drzwi i zamknięć: Sprawdzamy, czy drzwi otwierają się i zamykają prawidłowo, a także czy systemy zabezpieczające są w pełni funkcjonalne.

  • Systemy sterowania i elektronika: Badamy stan wszystkich systemów elektronicznych, w tym paneli kontrolnych, przycisków, czujników i innych elementów sterujących.

  • Sprawdzenie windy pod kątem norm bezpieczeństwa: Upewniamy się, że winda spełnia wszelkie obowiązujące normy i przepisy bezpieczeństwa.

  • Przegląd mechaniczny: Oceniamy ogólny stan mechaniczny windy, w tym kondycję zawieszenia i innych elementów konstrukcyjnych.

  • Wymiana zużytych części: W ramach przeglądu wymieniamy zużyte części na nowe, aby zapewnić długotrwałą i bezawaryjną pracę windy.

Tak, system łączności awaryjnej znajduje się w każdym nowym dźwigu osobowym. Obejmuje on przycisk alarmowy, po naciśnięciu którego winda nawiąże połączenie z odpowiednim centrum dźwigowym lub służbą ratowniczą, umożliwiając uzyskanie pomocy.

Skontaktuj się z nami

Zadbaj o sprawne działanie swojego dźwigu. Skontaktuj się z naszym specjalistą.

Skip to content